Jak urządzić mieszkanie w stylu boho

Styl boho triumfuje w modzie, wystroju wnętrz, fryzjerstwie i makijażu już od kilku sezonów. W czym tkwi jego sekret? To kolorowy, fantazyjny styl pełen elementów przywodzących na myśl festiwalową radość, lekkość i wolność oraz łączący hipisowski luz z modą lat 60. Jego podstawą są kolorowe i żywe elementy etniczne i ludowe (również orientalne), stylizowane na paryską bohemę, ale też zgodne z nurtem ekologii.

To właśnie bohema stała się inspiracją dla nazwy stylu.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że we wnętrzu boho nic do siebie nie pasuje. Kluczem do sukcesu jest sprawienie, by w tym pozornym chaosie stworzyć spójną całość.

Jak przemycić styl boho do swojego domu?

Jeśli chcesz odmienić wygląd swojego mieszkania, jednak nie chcesz robić radykalnego kroku- przede wszystkim zaopatrz się w boho dodatki i dekoracje. Sprawdzą się tu szczególnie te wykonane z tkaniny (np. wydziergane z kolorowych włóczek lub zszyte z kawałków różnych materiałów), mogą to być makaty, poszewki i narzuty ozdobione frędzlami.

Dodatki takie wspaniale wpisują się w ideologię boho, która propaguje wykorzystywanie posiadanych zasobów, naturalne materiały i recykling.

Mieszkanie pełne barw

Mieszkanie w stylu boho musi być pełne barw, radosne i na luzie, a efekt ten najłatwiej uzyskać poprzez kolor na ścianach. Mogą to być farby, ale też tapety, również w motywy kwiatowe. Jeśli nie jesteś pewien, jak odnajdziesz się w tak kolorowym wnętrzu, zacznij od pomalowania np. jednej ściany wybranego pokoju.

Resztę koloru i boho stylu przemycisz w dodatkach. Jeśli okaże się, że boho gra Ci w duszy możesz zgromadzić więcej przedmiotów w tym stylu jak np. większe meble. Szczególnie te drewniane z recyklingu i odnowione są jak najbardziej na miejscu. Bardzo dobrym wyborem będą też elementy plecione z wikliny np. fotele.

Krok po kroku do stylu Boho

Mieszkanie w stylu boho raczej nie spodoba się fanom prostoty i minimalizmu. Mogą poczuć się przytłoczeni ilością kolorów i dodatków, które sprawiają wrażenie miszmaszu i nieporządku.

Jest to jednak świetna opcja dla tych, którzy są zmęczeni jednostajnością i zechcą spróbować czegoś zupełnie nowego i nieco szalonego. Styl ten możesz stopniowo przemycać do swojej rzeczywistości, tak by powoli przyzwyczajać się do nowych elementów.

Z czasem może okazać się, że bez niektórych dodatków nie wyobrażasz już sobie swojego salonu czy sypialni!