Choinkowa inspiracja na Boże Narodzenie

choinkowe inspiracje

Tradycyjnie choinkę przystraja się w wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Wtedy cała rodzina gromadzi się wokół drzewka i każdy chce wziąć udział w tym ekscytującym wydarzeniu. Nawet najmniejszy szkrab symbolicznie wiesza choć jedną ozdóbkę.

Dzisiaj często nie czekamy z tym do 24 grudnia. Chcemy jak najdłużej nacieszyć się jej widokiem. Ale ono stanie w pełnym blasku, nieraz zastanawiamy się, gdzie powinna się znaleźć… które miejsce byłoby najlepsze.

Choinka w dużym czy małym domu?

Istotne jest to, ile przestrzeni mamy do dyspozycji. Kiedy żyjemy w przestronniejszym domu, znalezienie miejsca dla świątecznego drzewka jest zwykle łatwiejsze, mamy duże pole manewru.

W przypadku niezbyt obszernego mieszkania, będziemy zmuszeni wynieść z pomieszczenia niektóre meble. Może nie są niezbędne i kilka tygodni bez nich nie stanie się uciążliwe?

Natomiast jeśli chodzi o duże pomieszczenie, tutaj postawmy choinkę w miejscu, w którym nie będzie przecinało tras, które często przemierzamy.

Optymalne miejsce dla choinki

Dobrze, wybraliśmy już świąteczne drzewko. Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na żywe, czy sztuczne – teraz poszukajmy dla niego odpowiedniego miejsca. Raczej nie ustawimy go przy oknie. Lubimy przecież przy nim stać i obserwować, jak sceneria powoli staje się coraz bardziej zimowa. Z chęcią spoglądamy na płatki śniegu, które spokojnie prószą, i – nieprawdopodobne – każdy jest inny, niepowtarzalny! Poza tym, nie odcinajmy dostępu światła naturalnego, przecież i tak w tym okresie nie narzekamy na jego nadmiar…

Czego by nie napisać, telewizor jest jednym z kluczowych punktów w naszym domu. Często wpatrujemy się w jego ekran z dużym zainteresowaniem. Uważajmy więc, żeby choinka nie znalazła się na linii wzroku… Dobrze, tutaj nie. Zastanówmy się nad innym rozwiązaniem… Może bliżej stołu?… Tu byłoby chyba nieźle. Lecz co będzie, gdy przyjdą goście? Drzewko by nieco rozpraszało naszą uwagę.

To może w tym kącie?. Jednak nie – za blisko kaloryfera.

Chyba że…

Mobilna choinka

Jest pewne wyjście. W wygodny, szybki sposób przemieścimy nasze drzewko zgodnie z aktualnymi zapotrzebowaniami. Do podstawki choinki przymocujmy kółeczka. I odtąd do woli ją przesuwajmy! Dość rewolucyjny pomysł – prawda – ale może godny rozważenia?