Jak zawiesić hamak w mieszkaniu?

Wiele osób marzy o tym, aby zawiesić w mieszkaniu hamak. Jak wiadomo zdecydowanej większości kojarzy się on z relaksem i odpoczynkiem, w związku z czym dążą do tego, aby mieć go we wnętrzach swojego azylu. Aby jednak zawiesić hamak w mieszkaniu, powinniśmy wyposażyć się w kilka istotnych elementów, które pozwolą go przywiesić w bezpieczny i trwały sposób

Czego potrzebujemy?

Przed rozpoczęciem mocowania hamaka należy wybrać się do sklepu budowlanego i dokonać zakupu dwóch płytek z uchwytem, ośmiu wkrętów z kołkami rozporowymi o minimalnej średnicy 8 mm i długości 100 mm, osiem podkładek, które będą pasowały do średnicy wkrętów oraz otworów w płycie. Ponadto warto zakupić również ołówek, wiertarkę udarową tudzież młot udarowy oraz wiertło, a także dwa karabinki o wytrzymałości do 500 kilogramów.

Kiedy będziemy już posiadać wszystkie niezbędne do montażu przyrządy, kolejnym krokiem jest umocowanie hamaka. Zanim jednak to nastąpi powinniśmy wiedzieć, że hamaka nie należy wieszać przy ścianie działowej. Nie jest ona zbyt wytrzymała, w związku z czym może się on zerwać.

Montaż hamaka

Wracając do montażu hamaka, powinniśmy w pierwszej kolejności wyznaczyć wysokość, na jakiej chcielibyśmy go powiesić. Kiedy podejmiemy już decyzję kolejnym krokiem jest przyłożenie do ściany płytek z uchem i odrysowanie ołówkiem miejsc na kołki rozporowe. Następnie w oznaczonych miejscach należy wywiercić otwory. Po tym zabiegu wkładamy kołki rozporowe, kolejno przykładamy płytę z uchem i montujemy wkręty. Należy pamiętać również o podkładkach.

Zawieszenie hamaka

Kiedy mocowania hamaka mamy już za sobą, kolejnym krokiem jest jego zawieszenie. W tym celu warto użyć karabinków, które zapewnią wytrzymałość bez względu na to, jakich gabarytów osoba postanowi się na nim wylegiwać. Ważnym jest również, aby hamak był powieszony na odpowiedniej długości sznurach. Jeżeli długość będzie zbyt mała istnieje ryzyko, że bujanie się w nim będzie mocno ograniczone, a przez to też nie będziemy mogli rozkoszować się nim tak, jak zakładaliśmy.