Ogród zabawy i nauki dla dziecka

dziecko w ogrodzie

Co roku, jak przychodzi pora wakacji, zastanawiamy się – jaką rozrywkę moglibyśmy zapewnić naszym dzieciom? Powinny przecież maksymalnie wykorzystać ten czas, żeby powrócić do szkoły z bagażem przygód oraz nieodzownym optymizmem. Roześmiana i opalona twarzyczka świadczy o tym, że atrakcji mu w tym czasie nie zabrakło.

Basen tuż pod nosem

Niektórzy decydują się wysłać swe pociechy na letnie kolonie czy obozy. Te jednak przeznaczone są dla nieco już starszych smyków. Poza tym nie każde dziecko czuje się komfortowo w towarzystwie tylu obcych ludzi. Dlatego też ciekawą alternatywą wydaje się przystosowanie przydomowego ogrodu do potrzeb swojego potomka.

Możliwości w tym zakresie jest naprawdę dużo. Tuż pod swoimi oknami wstaw dmuchany basen. A już wkrótce przekonasz się, jak bardzo Twoje dziecko uwielbia pluskać się w wodzie. Na upalne, bezdeszczowe dni jest to idealna propozycja, aby się nieco ochłodzić. Dodatkowe urozmaicenie mogą stanowić zabawki do kąpieli.

Niepodważalną zaletą jest również to, że malec w bezpiecznych warunkach oswoi się z wodą. Jego pierwszy być może kontakt z tym żywiołem upłynie w przyjaznej atmosferze. Dzięki temu, jeśli jeszcze nie potrafi, w niedalekiej przyszłości szybciej nauczy się pływać. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, wyposaż swój ogród w naprawdę pokaźnych rozmiarów basen. Zmieści się w nim więcej szkrabów. Do zabawy zostaną zaproszeni koledzy lub koleżanki. Mogą wspólnie się pobawić dużą dmuchaną piłką. Frajdy przy tym będzie co niemiara!

Cenna nauka w ogrodzie

Poza tym istnieje sposób, jak za jednym zamachem dostarczyć dziecku rozrywki oraz nauki. Możesz wspólnie z nim pielęgnować rośliny przydomowego ogrodu!  Najpierw zaplanuj, co i gdzie należałoby zasadzić. Nieco pomysłowości sprawi, że zwyczajny warzywnik przemieni się w ogród przygód i zabaw Twojego dziecka. Pokaż mu, jak się powinno opiekować sadzonkami. Przekona się szybko, że prace ogrodowe rzeczywiście mogą być ekscytujące. Będzie się cieszyło na widok rozwijających się harmonijnie roślin.

Zobaczy na własne oczy, że wkład włożony w rozwój ogrodu przynosi – dosłownie – obfite owoce! Przygotuj specjalne tabliczki, będziecie mogli podpisywać każdą z grządek. Malec dowie się wielu rzeczy na temat roślin. Dostrzeże i to, że rozwój każdego gatunku rządzi się swymi własnymi prawami. Natomiast codzienna regularna praca nauczy je odpowiedzialności.

I tak oto już u schyłku lata wasze koszyki będą się wprost uginały pod ciężarem dorodnych plonów. Przejrzyjcie w książkach kucharskich, co dobrego można przyrządzić na obiad z własnoręcznie wyhodowanych produktów!

Możliwości zaadaptowania ogrodu do upodobań pociechy jest oczywiście znacznie więcej. Zastanów się co lubi robić Twoje dziecko, co sprawia mu największą radość, zdaj się również na własną pomysłowość. A dzięki temu Twój ogród dostarczy dziecku godzin obfitujących w śmiech i zabawę, nie zapominając i o walorach edukacyjnych.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!