Mieszkanie inspirowane naturą

Motywy fauny i flory z całą pewnością są coraz bardziej pożądane we wnętrzach naszych mieszkań. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, pomieszczenie staje się bardziej przytulne i stylowe. W jaki sposób więc wprowadzić do swoich czterech kątów chociaż namiastkę przyrody?

Mieszkanie inspirowane naturą – jak uzyskać pożądane efekty?

Aranżacje nawiązujące do natury stają się coraz modniejsze i popularniejsze. Naturalny styl to połączenie klasycznego wyglądu z ekologicznymi materiałami i drewnem. Dzięki temu można uzyskać bardzo przyjazną atmosferę, która sprzyja relaksowi i wypoczynkowi. Mile widziane są surowe drewno, kamień, wiklina, bawełna czy len. Wszystko to pozwala stworzyć oazę spokoju, w której można odetchnąć od trudów dnia codziennego. Do tego warto dołożyć unikalne ozdoby, które będą dopełnieniem aranżacji i uciechą dla oka.

Stylistyka naturalna a rodzaj materiału

W przypadku stylu naturalnego i ekologicznego bardzo duże znaczenie odgrywa rodzaj materiałów, które zostały zastosowane do zaaranżowania danego wnętrza. Nie powinno zabraknąć drewnianych mebli i dodatków oraz kamienia. Idealnie sprawdzą się ciepłe odcienie drewna, deski z widocznymi słojami i spękaniami, które nadadzą wnętrzu pożądanego charakteru. Jest to uniwersalny materiał, który idealnie pasować będzie także w przypadku stylu skandynawskiego, industrialnego czy nowoczesnego.

Połączenie nowoczesności z naturą

Styl naturalny to połączenie tradycji z nowoczesnością, gdzie inspiracją jest przyroda. Dominują tutaj stonowane kolory, a szczególnie odcienie bieli, szarości i granatu. Mile widziany jest też brąz i delikatna zieleń. Jak najbardziej sprawdzą się jasne dodatki i materiały o ciekawej fakturze, co nada wnętrzu oryginalności. Przytulności z kolei nadadzą wnętrzu wełniane dodatki, bawełniana pościel, lniane zasłony, ręcznie tkany koc czy naturalny dywan w niebanalne wzory. Ciekawą opcją są także tapety nawiązujące do proekologicznego życia i wiejskiego klimatu. Nie może zabraknąć także kwiatów, roślin i naturalnych dodatków.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!