Altana – zaciszny kącik w Twoim ogrodzie

altana ogrodowa

Ogród to wspaniałe miejsce, w którym w otoczeniu pięknej roślinności, możemy relaksować się po ciężkim dniu pracy i bawić się z dziećmi. Dobrze zaprojektowany ogród podzielony jest na strefy, które różnicuje ich przeznaczenie. Powinien mieć zarówno miejsce do zabawy, jak i zaciszny kącik, w którym można odpocząć. Do tego drugiego aspektu idealnie sprawdza się altana.

Dlaczego warto mieć altanę?

Altana w ogrodzie spełnia wiele istotnych funkcji. Najważniejszą jest oczywiście umożliwienie odpoczynku nawet podczas deszczu. Dzięki zadaszeniu można w niej przebywać bez względu na pogodę. Altana wyposażona w boczne ściany chroni także przed wiatrem. Jest to także swoisty element dekoracyjny, który nadaje piękna i przyjemnego klimatu ogrodowi. Szczególnie jeśli altana jest wykonana z drewna, dzięki czemu idealnie komponuje się z przyrodą ogrodu. To wreszcie miejsce, w którym możemy przyjąć gości i w miłej atmosferze zjeść obiad czy kolację na świeżym powietrzu.

Jaka altana sprawdzi się najlepiej?

Zdecydowanie najbardziej urokliwe są altany drewniane. Drewno jako naturalny materiał wprowadza przyjemny klimat do ogrodu i idealnie komponuje się z jego przyrodą. Jest to także materiał wytrzymały, który z powodzeniem pozwoli na wieloletnie korzystanie z altany. Należy je jednak odpowiednio zaimpregnować. Drewno jest bowiem podatne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcze czy nadmierne słońce, a także narażone na ataki owadów jak np. korniki. Jednak impregnacja materiału zapewni odpowiednią ochronę.

Podłoga do altany

Wybór odpowiedniej podłogi ma znaczenie. Od niej zależy czy altana będzie stała stabilnie i równo oraz czy chodzenie w niej będzie komfortowe. Do wyboru mamy podłogę drewnianą lub betonową. Ta druga jest o wiele bardziej wytrzymała i odporna na ścieranie. Jednak ma swoje minusy. Przede wszystkim jest zimna, co uniemożliwi chodzenie boso. Podłoga drewniana podatna jest na ścieranie, ale wprowadza miły klimat, wygląda estetycznie i jest przyjemna dla stopy. Z powodzeniem można po niej chodzić bez butów.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!