Dekoracje wielkanocne w mieszkaniu

wielkanocne dekoracje

Wielkanoc to jedno z magicznych świąt, które niesie za sobą wiosenne klimaty. W celu wprowadzenia pożądanego nastroju do domu, warto już z wyprzedzeniem zadbać o stosowne dekoracje. Po jakie zatem ozdoby sięgnąć, aby podkreślić odświętność i wyjątkowość tych dni?

Modne dekoracje na wielkanocny stół

Dekoracje wielkanocne to przede wszystkim kwiaty, stroiki, jajka, zajączki, koszyczki i kolorowe wstążeczki, którymi można na różne sposoby przyozdobić wnętrza, nadając im pożądanego charakteru. Bardzo ważną kwestią jest wybór kolorystyki. Na Wielkanoc w domu królują wiosenne barwy, przede wszystkim kolor żółty i zielony. Zawsze mile widziane, a wręcz pożądane są wielobarwne pisanki. Jako, że kluczowym elementem będzie stół, warto dobrze przemyśleć to, czym go przyozdobimy. Oprócz smacznych dań, jakie się na nim znajdą, równie ważna jest odświętna aranżacja. Podstawą będzie odpowiedni obrus – może być to klasyczna biel z kolorowymi dodatkami lub obrus z typowym motywem wielkanocnym. Kolejną kwestią jest wybór zastawy stołowej na czas wielkanocnego śniadania. Jak najbardziej sprawdzi się ceramika wzbogacona kolorowymi dekoracjami. Na stole nie powinno zabraknąć również żywych kwiatów, które zapewnią piękny zapach i wprowadzą do pomieszczenia powiew świeżości.

Na jakie dekoracje wielkanocne w domu się zdecydować?

Kto powiedział, że bombki przeznaczone są jedynie do przyozdobienia nimi bożonarodzeniowej choinki? Świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w urocze jaja, które przypominają bombki. Można je powiesić nad stołem na kolorowych tasiemkach. Ponadto na ozdoby wielkanocne miejsce jest nie tylko na stole, ale warto udekorować nimi pozostałą część mieszkania, nadając wnętrzu świątecznego klimatu. Można postawić na stoliku wazon z kwitnącymi gałązkami forsycji wraz z piękną pisanką czy figurką zajączka. Sprawdzą się także tulipany w różnokolorowych naczyniach. Można również wstawić do dekoracyjnych osłonek i ustawić na półce/parapecie doniczkowe hiacynty czy białe szafirki. Przyozdobić można także oparcia krzeseł za pomocną sztucznych kwiatów i dzwoneczków.

Podsumowując, obecnie mamy ogromne możliwości, jeśli chodzi udekorowanie mieszkania z okazji świąt wielkanocnych. Sklepowe półki aż uginają się pod naporem pięknych ozdób, z których można stworzyć wyjątkową aranżację. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby samodzielnie stworzyć ciekawe dekoracje wielkanocne. Ogranicza nas tak naprawdę tylko własna wyobraźnia.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!