Aranżacja świetlna w Twoim domu

oświetlone mieszkanie

Dobre nasłonecznienie i odpowiednie oświetlenie jest bardzo ważnym elementem składowym końcowej aranżacji wnętrza i tego, jaki finalnie efekt uzyskamy. Dzięki właściwie dobranemu oświetleniu możemy wprowadzić do naszego mieszkania dużo życia i energii. Jeśli zapomnimy o nim,  skupiając się tylko na meblach i dodatkach, efekt naszej pracy może stracić na znaczeniu.

Światło słoneczne i sztuczne

Najlepsze oczywiście jest światło słoneczne. Każdy z nas nabiera ochoty do życia w słoneczne dni, a w czasie jesiennej słoty czy zimowej szarugi częściej jesteśmy senni. Brakuje nam słońca. Zatem dobrze jest wybrać mieszkanie z dużą ilością okien.

Możemy się również posiłkować światłem sztucznym, które dobrze zaaranżowane podkreśli wystrój pomieszczeń. W pokojach, w których planujemy się uczyć i pracować, należy postawić na dużą ilość światła i równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Dzięki temu dłużej pozostaniemy aktywni.

Oświetlenie i wystrój wnętrz

Oświetlenie powinno być dopasowane do całości wykończenia wnętrz. Kiedy stawiamy na nowoczesne meble i aranżację, postarajmy się dopasować lampy, kinkiety i dodatkowe oświetlenie do ogólnego stylu wnętrza. Jeśli urządzamy pomieszczenie w stylu vintage, dobierzmy żyrandole w taki sposób, aby pasowały do stylu mebli.

Duże okna i listwy ledowe

Dobrze, gdy nasze mieszkanie posiada duże okna. Otrzymujemy wtedy mnóstwo światła słonecznego. Kiedy jest inaczej, możemy się posiłkować… lustrami. Umieszczone naprzeciw okien odbiją światło i rozjaśnią wnętrze. Dodatkowo stworzą wrażenie większej przestrzeni w pomieszczeniu.

W niektórych pokojach będziemy chcieli stworzyć nieco bardziej nastrojowy klimat. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie listew ledowych, które możemy ukryć w różnych miejscach i subtelnie je podświetlić.

Warto dodać, że barwa światła ma również znaczenie i oddziałuje na nasz nastrój. Ciepłe odcienie – jak światło świec czy starych żarówek uspokaja i tworzy romantyczną atmosferę.

Pamiętajmy – białe, zimne światło nie jest zalecane do miejsc takich jak sypialnia, czy nastrojowy salon.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!