Wiosna w domu – czas na zmiany

przygotowanie mieszkania na wiosnę

Nadeszła wiosna, wkrótce stopią się ostatnie śniegi, dzięki czemu już wkrótce zima będzie tylko przykrym wspomnieniem. Jeżeli jednak wystrój i stan twojego domu nie daje ci zapomnieć o zimie, to najwyższa pora wprowadzić kilka zmian, które wniosą do wnętrza powiew wiosennego nastroju.

Przygotowanie domu na wiosnę – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do ogarnięcia domu po śnie zimowym będą oczywiście gruntowne porządki. W chłodne miesiące trudno myśleć o czyszczeniu okien, gdy przy ich uchyleniu do wnętrza mieszkania wpada siarczysty mróz. Wykorzystajmy zatem pierwsze promienie słońca i umyjmy swoje okna. Postarajmy się również przejrzeć naszą garderobę i artykuły zgromadzone przez ten okres w domu. Może uda nam się pozbyć jakichś zbędnych bibelotów? Powiew świeżości, dzięki uzyskaniu dodatkowej przestrzeni, gwarantowany!

Pożegnaj zasłony

Wykorzystaj fakt, że dni robią się dłuższe i pozbądź się ciężkich zimowych zasłon, które ograniczały przepływ powietrza i światła do wnętrza domu. Jeśli chcesz poczuć wiosnę w swoim domu „otwórz się na świat” i ciesz się pięknym, naturalnym światłem. Zamiast grubych zasłon postaw na coś delikatniejszego, subtelniejszego i bardziej przewiewnego. Pamiętaj o jasnych kolorach.

Postaw na kolor

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Neutralne, szare kolory będą więc w tym czasie passe. Wprowadź do wnętrza zielenie i żółcie. Nie muszą być one soczyste i intensywne. Drobne akcenty tych niezwykle przyjemnych dla oka barw wprowadzą Cię w doskonały nastrój i sprawią, że poczujesz wiosnę.

Rośliny w domu?

Zielonego nigdy dość. Zwłaszcza wiosną! Rośliny doniczkowe w mieszkaniu ożywią przestrzeń i przyczynią się do poprawy powietrza. Będą również doskonałym wytchnieniem dla naszych zmęczonych promieniowaniem z ekranów komputerów i telewizorów oczu. Postaw na roślinki szczególnie wtedy, jeśli pracujesz długie godziny przed komputerem. Jedno spojrzenie na piękną zieleń będzie prawdziwą ulgą dla Twojego zmysłu wzroku.

Wprowadź dodatki

Wiosna to doskonały czas na doposażenie naszego wnętrza w tematyczne dodatki. Mogą być to figurki z motywami zwierząt lub roślin, ciekawe kubki – których w żadnym domu, nigdy nie jest za dużo – lub kocyki i poduszki, które przypomną nam o zieleni czekającej na nas na zewnątrz.

Sposobów na przygotowaniu domu na wiosnę jest bardzo dużo. A czy Ty masz już jakieś pomysły na zmiany w nadchodzących miesiącach?

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!