Jak urządzić mieszkanie w stylu feng shui?

mieszkanie w stylu feng shui

Feng Shui to nauka starożytnych, która mówi nam o tym, jak poprzez kreację swojego otoczenia możemy wpływać na swoje życie. Zastosowanie zasad Feng Shui w mieszkaniu pozwoli nam na harmonijne urządzenie wnętrza, które będzie pozytywnie oddziaływać na życie wszystkich domowników.

Mieszkanie w stylu Feng Shui – charakterystyka

Feng Shui pochodzi z Chin. Jest starą sztuką poprawiania i planowania przestrzeni. Dzięki niej możemy oddziaływać na wiele istotnych sfer naszego życia. W tym miłość, bogactwo, zdrowie, harmonię, czy powodzenie. Do zasad Feng Shui należy podchodzić z dystansem i umiarem, co samo w sobie jest jedną z pryncypialnych reguł przy jej stosowaniu. Chińczycy mówią, że nie można naprawiać tego, co nie jest zepsute, dlatego jeśli czujemy się dobrze z jakimś ustawieniem, które nie jest zgodne z zasadami Feng Shui, to nie zmieniajmy go. W stylu Feng Shui, chodzi o to, aby po prostu „czuć się dobrze”.

Zasady Feng Shui – co jest najważniejsze?

Kolejną niezwykle istotną zasadą filozofii Feng Shui jest usunięcie ze swojego otoczenia wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Jeśli coś stoi tylko na półce i zbiera kurz, to koniecznie powinniśmy pozbyć się owego przedmiotu. Podobnie będzie wyglądać sytuacja z rzeczami, które zostały zepsute, uszkodzone lub potłuczone. Według Feng Shui przedmioty, które nie mogą dłużej pełnić swojej funkcji zakłócają energię chi.

Okna powinny być zawsze czyste

Chcesz dostrzegać w życiu okazje? Koniecznie pamiętaj, aby mieć zawsze czyste okna. Są one oczami naszego mieszkania, dlatego zadbajmy o to, aby umożliwiły one swobodne wpadanie światła do jego wnętrza.

Reprezentacyjny przedpokój

Przedpokój jest miejscem, w którym witamy gości i pierwsze wrażenie, jakie on w nich wywoła, może zostać z nimi przez okres całej wizyty lub nawet dłużej. Według Feng Shui przedpokój powinien być utrzymany w jasnych barwach, a także zapraszać do dalszej eksploracji wnętrza.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!