Mieszkanie w stylu glamour

mieszkanie glamour

Wnętrza w stylu glamour mogą być dla jednych uosobieniem kiczu, a dla innych spełnieniem marzeń. Jeśli chcesz poczuć się, jak gwiazda jednego z hollywodzkich filmów, to z pewnością mieszkanie w stylu glamour będzie dla Ciebie idealne.

Jakie jest mieszkanie w stylu glamour?

Mieszkanie w stylu glamour przywodzi na myśl stare hollywodzkie filmy. Znajdziemy w nim stylowe meble, które mogą nawiązywać do ubiegłych stuleci, a także eleganckie obicia i proste, ale ekskluzywne dodatki. To również wnętrze, które trudno wyobrazić sobie bez dużej ilości światła. Sprawdzą się tutaj kryształowe żyrandole, a także lampy stojące w podobnym stylu. Bezsprzecznie glamour nawiązuje odrobinę do stylu nowojorskiego. Mile widziane będą tutaj także dzieła sztuki – np. obrazy, czy rzeźby – a także jasne kolory łączone z interesującymi fakturami. Glamour to mieszanka stylów i daje ogromne możliwości w kwestii swobody stylizacji.

Kolory we wnętrzu glamour

Wnętrze glamour może być wykończone w kontrastującej ze sobą czerni i bieli, i przełamaniami w barwach ciepłych, jednak to róże i fiolety są tym, co najbardziej kojarzy nam się z mieszkaniami utrzymanymi w tym stylu. Delikatne pastele świetnie będą współgrać z odcieniami szarości. Starajmy się uważać w glamour na mocne barwy, gdyż mogą one zdominować nawet najbardziej nastrojowe pomieszczenie.

Oświetlenie

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie w stylu glamour bez wyrazistego oświetlenia. Jest ono wręcz zdominowane przez rozmaite refleksy świetlne, czy to odbijające się od kryształowych żyrandoli, czy też luster. W glamour doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju odblaski. Ma błyszczeć nie tylko z lamp, ale również bibelotów, tkanin i innych dodatków.

Kontrast ponad wszystko

Glamour to również kontrasty. W mieszkaniu tego typu nie boimy się łączyć elementów typowych dla stylu minimalistycznego razem z pełnymi przepychu meblami w stylu barokowym. Ozdobna kanapa ze szczegółową tkaniną? Wybierzmy do niej gładkie poduszki o prostym kształcie. Nowoczesny stół o geometrycznej bryle? W zestawie z nim doskonałe będą fotele wzorowane na epoce Ludwika XVI.

Nie bój się eksperymentów. W stylu glamour prawie wszystko „ujdzie Ci płazem”! Wystarczy, że dodasz kilka dodatkowych źródeł światła, minimalistyczny obraz, czy elegancką i prostą narzutę, a nawet najbardziej naszpikowane drobiazgami wnętrze będzie wyglądać pięknie i elegancko zarazem.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!