Święta w domu

Jeżeli spędzamy święta we własnym domu, dokładamy starań, aby stworzyć w nim adekwatny klimat. Dla wielu to też świetna okazja, aby nieco poeksperymentować czy też puścić wodze fantazji. Czasem jednak brakuje pomysłów lub chcielibyśmy wprowadzić do wystroju coś nowego – i właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł z drobnymi sugestiami czy inspiracjami.

Inspiracje na święta

Świąteczne elementy w naszym domu zwykle pojawiają się jeszcze przed świętami. Nie czekamy z tym już na pierwszy płatek śniegu, gdyż moglibyśmy się przeliczyć w swych rachubach i nadziejach. Niemniej zwykle taką datą jest rozpoczęcie adwentu, zatem przełom listopada i grudnia. Niedługo przychodzi święty Mikołaj i pozostawia podarki lub rózgi. Zatem już wtedy wprowadzamy w naszym domu pierwsze, nieraz jeszcze nieco nieśmiałe świąteczne akcenty.

Stopniowo możemy dodawać coraz to nowe ozdoby.

Kalendarz adwentowy

Jedną z rzeczy, z jaką nie powinniśmy zwlekać, jest kalendarz adwentowy. Dobrze, kiedy pojawia się w domu wraz z rozpoczęciem adwentu, ewentualnie przynajmniej 1 grudnia. W tym roku akurat daty te się pokrywają. Najprościej jest wybrać się do sklepu i kupić upatrzony egzemplarz. Zwykle w skrytkach mieszczą się słodycze czy inne produkty spożywcze, choć dość popularne są kalendarze z drobnymi zabaweczkami lub innymi niespodziankami.

Polecamy natomiast samodzielnie stworzyć taki kalendarz adwentowy. Słodycze przecież nie należą do najzdrowszych – czemu więc by nie zastąpić ich pożywnymi bakaliami? Albo wymyślmy coś innego, jeszcze mniej spodziewanego. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się też taki niestandardowy kalendarz. Umieśćmy pudełeczka lub inne maleńkie skrytki w różnych miejscach pokoju lub całego domu. 

Roślinki na święta

Zima jakoś niespecjalnie nam się kojarzy z porą kwitnienia kwiatów. Tymczasem są okazy florystyczne, które właśnie w tym okresie pięknieją i zachwycają nas swoim kwieciem. Zresztą już ich nazwy dają nam o tym znać. Dotyczy to choćby kaktusa bożonarodzeniowego, który jak na kaktusa wygląda dość nietypowo. Jeśli się go odpowiednio pielęgnuje, to w okolicach 24 grudnia odwdzięcza się drobnymi kwiatuszkami. 

Zimę jako porę zakwitania upodobała sobie również… gwiazda betlejemska.